Wiadomości branżowe

Big Battle ? programiści zmierzyli się ze studentami

Firmy coraz częściej odchodzą od schematycznych działań HR na rzecz szeroko zakrojonej współpracy z uczelniami. Proces ten szczególnie widoczny jest wśród firm z sektora IT, które walczą o najzdolniejszych studentów uczelni technicznych. Przykładem może być tutaj brytyjska Mobica, której pracownicy rozegrali w ostatni czwartek w łódzkiej hali Społem przy ulicy

Firmy coraz częściej odchodzą od schematycznych działań HR na rzecz szeroko zakrojonej współpracy z uczelniami. Proces ten szczególnie widoczny jest wśród firm z sektora IT, które walczą o najzdolniejszych studentów uczelni technicznych. Przykładem może być tutaj brytyjska Mobica, której pracownicy rozegrali w ostatni czwartek w łódzkiej hali Społem przy ulicy północnej 36 turniej piłkarski Big Battle, mierząc się ze studentami wydziałów Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ oraz Matematyki i Informatyki UŁ.

W czwartkowym turnieju młodość wygrała z doświadczeniem ? triumfowali studenci z Wydziału Matematyki i Informatyki, a drugie miejsce zajęli ich koledzy z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Trzecie miejsce na podium przypadło reprezentacji firmy Mobica, która wspomogła studentów organizacyjnie.

?Turnieje piłkarskie są na naszych wydziałach tradycją i odbywają się dwa razy w roku akademickim. Po raz pierwszy jednak turniej wspomogła firma zewnętrzna, która odciążyła uczelnię sponsorując puchar, wynajem sali czy koszulki? opowiada Damian Świdziński, Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

Mobica współpracuje z uczelnią nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale także przy organizacji konferencji ?Łódzkie dni IT?, w której co roku bierze udział kilkuset studentów i licealistów z klas o profilach matematyczno-fizycznych.

?Poprzez wspólne inicjatywy, takie jak turnieje czy wspólna organizacja konferencji pokazujemy, że nasza uczelnia prowadzi realną współpracę z firmami z branży technologicznej. Dzięki temu młodzi ludzie zastanawiający się nad wyborem uczelni mają pewność, że decydując się na studia u nas będą mieli łatwiejszy start w karierze zawodowej? – dodaje Damian Świdziński.

 

*                *               *

O firmie Mobica

Mobica Limited Sp. z o. o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 7 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie i Szczecinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Więcej informacji o firmie: www.mobica.com

A to już wiesz?  Renault Polska z Netią

Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy