Audio

Questyle Audio CMA Twelve – 12-letnie wino dla miłośników audio

Informacja prasowa 8 listopada 2018 Questyle Audio CMA Twelve – 12-letnie wino dla miłośników audio CMA Twelve / CMA Twelve Master – to flagowy przetwornik

Informacja prasowa
8 listopada 2018

Questyle Audio CMA Twelve –
12-letnie wino dla miłośników audio
CMA Twelve / CMA Twelve Master – to flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Questyle ze zintegrowanym zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym to nowy model, który bazuje na doświadczeniu firmy w produkcji znakomicie skonstruowanych i zbudowanych urządzeń audio. Jednocześnie jest produktem na dwunastą rocznicę wprowadzenia rewolucyjnej technologii wzmocnienia w trybie prądowym przez firmę Questyle.

Najwyższej jakości wykonanie
Aby w pełni docenić budowę CMA Twelve, trzeba to urządzenie zobaczyć na własne oczy. Jakość wykonania jest wręcz niespotykana, a to dzięki współpracy firm Questyle i Foxconn. Ponadto, czarna obudowa posiada znakomite zdolności odprowadzania ciepła. A to z kolei sprawia, że CMA Twelve pracuje w czystej Klasie A zachowując pełną stabilność i optymalną temperaturę pracy – 45 stopni.
Co więcej, obudowa CMA Twelve posiada eleganckie linie, laserowe diody informujące o stanie pracy urządzenia. Laserowe diody, rozmieszczone dookoła pokrętła głośności informują także o jego położeniu, co dodatkowo podkreśla klasę i profesjonalne pochodzenie urządzenia.
Każdy detal został dogłębnie przemyślany i został uchwycony w starannie wypiaskowanej obudowie, której jakość dodatkowo podkreśla bursztynowy blask diod LED.

Kontrola rezonansów
Wibracje mechaniczne nie od dzisiaj są bolączką wielu urządzeń audio, znacząco pogarszając ich właściwości soniczne. Aby uniknąć niepożądanych rezonansów, obudowa CMA Twelve jest wykonana ze sztab aluminium lotniczego 6063 o grubości aż 10mm. Jakby tego było mało, obudowa jest spasowana z dokładnością do 0.02mm. Tej klasy dokładność jest naprawdę rzadko spotykana i jej uzyskanie możliwe było poprzez współpracę z firmą Foxconn, która wykonuje urządzenia dla samego Apple.
Technologia
Praca w trybie wzmocnienia prądowego
Opatentowany przez Questyle tryb pracy znacząco odróżnia wzmacniacze tej firmy od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Zastosowanie tego zaawansowanego rozwiązania oferuje bezpośredni, namacalny dźwięk. Słuchacz ma wrażenie niczym niezakłóconego uczestniczenia w spektaklu muzycznym.
Praca w czystej Klasie A cały czas: “Pure Class A Bias Control”
CMA Twelve posiada układ, dzięki któremu urządzenie pracuje zawsze w Klasie A, dzięki czemu może bezproblemowo „napędzić” szeroki wachlarz słuchawek. Pozwala to na uzyskanie zawsze optymalnego brzmienia.
CMA Twelve obsługuje standard Direct Stream Digital aż do formatu DSD256 (czyli Quad-DSD) w sposób bezpośredni. Oznacza to, że, w przeciwieństwie do wielu innych urządzeń, w samym przetworniku cyfrowo-analogowym maksymalnie skrócono manipulowanie sygnałem. Dzięki temu na CMA Twelve usłyszymy wszystkie zalety brzmieniowe formatu DSD.
Pełne osiągi z każdymi słuchawkami
CMA Twelve jest zbudowany w oparciu o cztery grupy wzmacniaczy pracujących w trybie wzmocnienia prądowego. Uzyskano przez to bardzo duży zapas mocy do napędzenia każdych słuchawek a jednocześnie niskie zniekształcenia, na poziomie 0.0005%. Ponadto, system kontroli prądu podkładu (biasu) zapewnia jego optymalny poziom, tak aby uzyskać pełnię brzmienia, transparentności i barwy z każdych podłączonych słuchawek.

A to już wiesz?  WOO AUDIO – Prawdziwa Egzotyka Audio dostępna w Polsce

Zbalansowane gniazdo 4.4mm – jedno z pierwszych na rynku
Nietrudno zgadnąć, że zbalansowane słuchawki z gniazdem typu Jack 4.4mm będą istotnym trendem w przyszłości. Zwłaszcza, kiedy tak znane marki, jak Sony, Sennheiser, Campfire Audio, FiiO czy Audio-Technika dynamicznie adoptują to rozwiązanie. Każda z nich ma już w ofercie słuchawki z wtykiem zbalansowanym przystosowanym do gniazda 4.4mm. A CMA Twelve jest jednym z pierwszych urządzeń, które takie gniazdo posiada. Co więcej, firma Questyle zamierza pewnie kontynuować ten trend w przyszłości w innych swoich urządzeniach. A to dodatkowo umocni ten standard na rynku.
CMA Twelve – przystosowany do pracy w studio
Oprócz cyfrowych wejścia optycznego i koaksjalnego, CMA Twelve posiada na pokładzie wejście cyfrowe w studyjnym standardzie AES/EBU zrealizowane na gnieździe XLR. Możliwe jest monitorowanie wejścia cyfrowego w czasie rzeczywistym korzystając z wbudowanego gniazda słuchawkowego 6.5mm. Warto zwrócić uwagę, że jego poziom można przełączać pomiędzy poziomami 14dBu a 20dBu natychmiastowo. A to sprawia, że bez problemu można zgrać poziomy sygnału z każdym sprzętem studyjnym.
Dostosowanie do najwyższej jakości streamingu hi-res
Cyfrowe sygnały audio mogą zostać wysłane do CMA Twelve za pomocą gniazda S/PDIF (koaksjalnego), optycznego, jak i USB. Opatentowane technologie wzmocnienia w trybie prądowym, True DSD oraz potrójnej asynchronicznej transmisji sprawiają, że CMA Twelve brzmi znakomicie zarówno, jako DAC, jak i jako przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy.

CMA Twleve & CMA Twelve Master
Aby lepiej sprostać oczekiwaniom rynku, Questyle oferuje dwie wersje urządzenia: CMA Twelve i CMA Twelve Master. Ta druga wersja posiada laserowo wygrawerowane logo z napisem „MASTER” oraz ceramiczną płytę PCB firmy ROGERS. Zapewnia to jeszcze dodatkowy przeskok jakościowy w stosunku do i tak znakomitej „zwykłej” wersji CMA Twelve. Obie wersje są dostępne zarówno w czarnym, jak i złotym wykończeniu.
Cena sugerowana Questyle Audio CMA Tvelve w wersji Standard wynosi 4999 PLN brutto, a . wersji Master 8999 PLN brutto. Produkty pojawią się w sprzedaży pod koniec listopada br. Natomiast już w dniach 16-18 listopada 2018 będzie można ich posłuchać podczas Targów Audioshow na Stadionie Narodowym w Strefie Słuchawkowej na stanowisku sieci sklepów MP3store.
SPECYFIKACJA
Sekcja przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza słuchawkowego
-Wyjścia: 4.4mm zbalansowane jack/4-ro pinowe zbalansowane jack/gniazdo słuchawkowe jack 6.35mm
-Maksymalna moc wyjściowa:
247mW @ 300Ω; 900mW @ 32Ω(gniazdo 6.35mm)
825mW @ 300Ω; 2W @ 32Ω (gniazdo zbalansowane)
-THD + N: 0.00070% @Po=100mW, 300Ω 0.00167% @ Po=50mW, 32Ω
-Pasmo przenoszenia: DC–20kHz(+0, -0.4dB)@0dBFS, 24Bit, 192kHz
DC–80kHz(+0, -3dB)@0dBFS, 24Bit, 192kHz
-Stosunek sygnał-szum: 112dB (nie ważone)
Sekcja przetwornika cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza
-Wejście USB typu B:
Wsparcie dla formatów: 44.1kHz-384kHz/16Bit-32Bit PCM oraz natywnego DSD64, DSD128, DSD256, a także DSD64, DSD128, DSD256 w formacie DoP
(Uwaga: wsparcie w Win XP, Vista, Win7, Win8, Win10 oraz MAC OS)
-Cyfrowe wejście i wyjście: Wejście i wyjście SPDIF, wejście optyczne, wejście AES/EBU

A to już wiesz?  Innowacyjne systemy muzyczne, które współpracują ze wszystkimi urządzeniami i aplikacjami do przesyłania strumieniowego, bez względu na to, jak się łączysz i słuchasz.

Wsparcie dla formatów 44.1kHz-384kHz/16Bit-32Bit PCM
-Wyjścia analogowe i poziomy na nich: 1 para wyjść zbalansowanych XLR, 1 para wyjść niezbalansowanych RCA
STANDARD 14 dBu: XLR: 5.084V RCA: 2.549V
STUDIO 20 dBu: XLR: 8.887V RCA: 4.475V
[email protected] 20 dBu: RCA: minimalnie na poziomie 0.00115% na XLR: minimalnie na poziomie 0.00085%
SNR: RCA> 109dB XLR>112dB (nie ważone)

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz

Strona produktowa
www.questyleaudio.com

O Questyle Audio
Questyle Audio, jest honorowane jako jedno z 50 najlepszych przedsiębiorstw konkurencyjnych hi-tech w Shenzhen przez Hurun Research Institute. Questyle Audio na nowo definiuje high-end audio jako profesjonalny i wygodny. Produkty Questyle Audio obejmują: bezstratne przenośne cyfrowe odtwarzacze audio (DAP), systemy słuchawkowe do komputerów stacjonarnych, bezprzewodowe systemy audio itp. W 2006 roku firma wprowadziła przełomową technologię wzmocnienia w trybie prądowym („Current Mode Amplification”). Została ona wymyślona przez Jasona Wanga, założyciela firmy Questyle w jego laboratorium uniwersyteckim.
O dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell&kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Cresyn, Takstar i wielu innych. MIP jest również wyłącznym importerem kilku z powyższych marek. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  AURALIC POLARIS – Nowoczesny System Audio

hastagi na stronie:

#questyle cma twelve

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy