Komunikacja Wiadomości branżowe

Premiera książki Dr. Johna J. Scherera podczas kongresu Netii ?Biznes to Rozmowy?

Jednym z prelegentów podczas tegorocznej edycji kongresu ?Biznes to Rozmowy?, będzie Dr John J. Scherer, specjalista uznawany na arenie międzynarodowej za pioniera w swojej dziedzinie, zajmujący się szeroko pojętym przywództwem w firmie.

Jednym z prelegentów podczas tegorocznej edycji kongresu ?Biznes to Rozmowy?, będzie Dr John J. Scherer, specjalista uznawany na arenie międzynarodowej za pioniera w swojej dziedzinie, zajmujący się szeroko pojętym przywództwem w firmie. Podczas kongresu Netii odbędzie się premiera pierwszego polskiego wydania jego książki pt. ?Pięć pytań, które zmieniają wszystko?.    

Podczas kongresu Netii ?Biznes to Rozmowy?, który odbędzie się już 4 października w Warszawie, Dr John J. Scherer poprowadzi sesję pt. ?Łączenie faktów w sukcesie osobistym i zawodowym?. Odpowie m.in. na pytanie, czy osobiste dobro pracownika jest zawsze dobre dla biznesu, a także przedstawi konkretne przypadki relacji liderów z ich podwładnymi na przykładzie światowych marek.

W trakcie kongresu Netii, odbędzie się również premiera polskiej edycji książki Dr. Scherera, pt. ?Pięć pytań, które zmieniają wszystko? (?Five Questions That Change Everything?). Książka ta, która jest rodzajem podręcznika, zawiera cenne porady coachingowe, oparte na Leadership Development Intensive ? innowacyjnym programie szkoleniowym, którego Dr Scherer jest twórcą. To inspirujący poradnik, który pomaga znaleźć odpowiedź na tytułowych 5 pytań, dzięki którym czytelnik może na nowo poznać siebie i spojrzeć w zupełnie innym świetle na różne aspekty swojego życia, z naciskiem na te zawodowe. Jest to zbiór zarówno teorii, jak i konkretnych przypadków, zebranych podczas wielu lat szkoleń przeprowadzonych z setkami liderów z 25 krajów.

Leadership Development Intensive (LDI), znane również pod nazwą ?5 Pytań?, to szkolenie, które idzie o krok dalej, niż dotychczasowe szkolenia z zakresu umiejętności przywódczych – to poszukiwanie odpowiedzi na 5 pytań, które dotyczą funkcjonowania uczestnika nie tylko jako przywódcy, ale również jako człowieka.

Trzy lata temu poprosiłem Dr. Johna Scherera o zorganizowanie warsztatów Leadership Development Intensive dla zespołu zarządzającego Netia S.A. Wybierając się na to 3,5-dniowe doświadczenie oparte o ?5 Pytań? miałem pewne założenia i oczekiwania dotyczące zmian postaw i zachowań zespołu; sam planowałem tylko wspierać pracę warsztatową. Jednakże w trakcie sesji również przede mną padło “5 Pytań” i przy dużych emocjach i zdumieniu, moje postrzeganie siebie, kolegów z zarządu ? a nawet podejście do zarządzania całą firmą – zmieniło się jakby poprzez ?odsłonięcie woalki?- napisał Mirosław Godlewski, prezes Netii, który poproszony został o przygotowanie przedmowy do książki Dr. Scherera. 

A to już wiesz?  Kup pralkę Samsung Eco Bubble i odbierz w prezencie nawilżacz powietrza

Dr John J. Scherer, Co-Director w firmie Scherer Leadership International, to ekspert i trener w dziedzinie rozwoju top executives, przywództwa i konfliktu, oraz zmian i transformacji kultur organizacyjnych. Posiada 30-letnie doświadczenie w pracy nad rozwojem ludzi w organizacjach. Dotychczas związany z Seattle, ostatnie 3 lata spędził w Polsce, współpracując ze starszą kadrą kierowniczą oraz dyrektorami ds. zasobów ludzkich firm, takich jak Netia, Siemens, Hewitt, ING Bank i wielu innych.

Dotychczasowe życie Dr. Johna J. Scherera było niezwykle bogate. Jako młody student uzyskał dyplom z historii i filozofii, następnie ukończył szkołę dla oficerów marynarki wojennej i służył jako oficer na pokładzie USS EATON (DD-510). Później uczęszczał do seminarium luterańskiego w Columbii i pracował z ludźmi z marginesu. Jako luterański kapelan stworzył programy łączące sferę duchową z działalnością edukacyjną i biznesową.

W 1973 dołączył do Leadership Institute of Spokane, gdzie współtworzył i stosował w praktyce pierwszy krajowy program studiów magisterskich oparty na kompetencjach, na kierunku Stosowanej Psychologii Behawioralnej.

W 1982 roku Dr Scherer założył swoją własną firmę zajmującą się przywództwem i działalnością przedsiębiorstw. Od tamtej pory pracował ? i nadal pracuje ? z organizacjami i ich przywódcami z całego świata. Każdego roku uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach jako główny mówca. Jest autorem setek artykułów, materiałów audiowizualnych, zasobów internetowych o tematyce rozwoju przywództwa, rozwiązywania konfliktów, i uwalniania ludzkiego ducha w pracy.

Jako były prezydent stowarzyszenia ds. kreatywnych zmian (The Association for Creative Change), Dr Scherer jest członkiem World Business Academy, OD Network, Transformational Leaders Council, The International OD Association. W 2008, organizacja Stephena Coveya (The Stephen Covey Organization) umieściła Johna na liście 100 najważniejszych innowatorów w dziedzinie rozwoju osobistego i przywództwa.

W 2008 roku został zaproszony do Polski przez założycielkę firmy szkoleniowej Pathways Polska. Od tego czasu Kraków stał się jego domem i główną siedzibą organizacji Scherer Leadership International, której przewodzi wraz ze swoją partnerką, Amy Barnes.

A to już wiesz?  Użytkownicy komórek nie liczą na pracodawców

 

***

O Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy