Wiadomości branżowe

Roczne wyniki Sage w Polsce: wzrost obrotów i 70 000 klientów

Sage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania i usług wspomagających zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, poinformował o swoich wynikach w minionym roku finansowym 2013, zakończonym 30 września br. Spółka odnotowała wzrost przychodów organicznych wobec wcześniejszego roku obrachunkowego oraz przyrost liczby zarejestrowanych klientów.W roku obrotowym 2013 przychody

Sage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania i usług wspomagających zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, poinformował o swoich wynikach w minionym roku finansowym 2013, zakończonym 30 września br. Spółka odnotowała wzrost przychodów organicznych wobec wcześniejszego roku obrachunkowego oraz przyrost liczby zarejestrowanych klientów.

W roku obrotowym 2013 przychody Sage sp. z o.o. wyniosły 66 mln zł i były o 6% wyższe od uzyskanych w 2012 r. Spółka pozyskała także 3 610 nowych klientów, co oznacza, że w Polsce jest już 70 000 podmiotów wykorzystujących w codziennej pracy rozwiązania Sage. To o 2,8% więcej niż w 2012 r. Zysk netto firmy wyniósł w 2013 r 3,7 mln zł.  (Dane wg polskiego standardu rachunkowości PAS)

Komentarz do wyników:

?W roku finansowym 2013 odnotowaliśmy nie tylko wyższe obroty niż w rok wcześniej, ale też przyrost nowych klientów. Wysoka liczba już obsługiwanych firm jest wyrazem szczególnego zaufania ze strony rynku. Klienci chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, że dostawca rozwiązań dostarczy im zaktualizowane wersje systemów zawsze na czas: przed dniem, w którym zmiany prawne wchodzą w życie. W Sage skutecznie nam się to udaje od dobrych kilku lat: wprowadzając na rynek aktualizacje, nie tylko wyprzedzamy vacatio legis, ale jednocześnie oferujemy elastyczne możliwości współpracy, dzięki której nasi klienci mogą uzyskać zaktualizowane systemy w ramach z góry określnych kosztów.

Odnieśliśmy nie tylko sukces finansowy. Wielkim źródłem naszej satysfakcji są też bardzo wysokie wyniki badania NPS. Klienci wyrażają zaufanie do naszych produktów i są zadowoleni ze współpracy. Myślę, że idealnym czynnikiem wpływającym na tę opinię są aktualizacje naszego oprogramowania, wyprzedzające zmiany przepisów prawnych. Nasi klienci czują się bezpiecznie i są wolni od obaw o niezgodność dokumentów z wymogami ustaw i rozporządzeń.? – Elwira Sokołowska, prezes Zarządu Sage sp. z o.o.

A to już wiesz?  5G PPP powiększy europejskie przewodnictwo w telekomunikacji

W minionym roku obrachunkowym spółka poczyniła także duże nakłady, zarówno na rozwój funkcjonalny oprogramowania i usług, jak i obsługę zmian prawnych z zakresu podatków oraz przepisów pracowniczych. Wprowadzono istotne nowości funkcjonalne, zaprezentowane jesienią br., m.in. w Systemie Zarządzania Forte dodano obszar Business Intelligence, a System Symfonia wzbogacono o szerokie możliwości graficznej prezentacji danych biznesowych.

Systemy Sage, jako pierwsze na rynku, już są zgodne m.in. z przepisami o VAT, które zaczną obowiązywać w styczniu 2014.

 

Wyniki globalne Grupy Sage: podwojenie wzrostu organicznego

Pozytywne roczne wyniki finansowe odnotowała również Grupa Sage:

–     Wzrost organiczny przychodów w wysokości 4% za rok 2013 (2% w 2012 roku) oraz 5% w drugim półroczu obrachunkowym, świadczy o przyspieszeniu wzrostu;

–     Wskaźnik zysku brutto EBITA utrzymał się na poziomie 27% (27% w 2012 roku), przy jednoczesnej kontynuacji inwestowania w inicjatywy stymulujące wzrost;

–     Wysoki poziom przepływu środków pieniężnych z działalności operacyjnej w wysokości 496,7 mln ?* (456,7 mln ? w 2012 roku), co stanowi 112% wskaźnika zysku brutto EBITA;

–     256,000 nowych klientów (przyrost organiczny) pozyskanych w ciągu roku (229,000 w 2012 roku).

* Dane wg. brytyjskich standardów rachunkowości (British GAAP). Zastosowany kurs wymiany funta (GBP): 1,19 ?.

Z okazji publikacji wyników rocznych za 2013 rok obrachunkowy, Guy Berruyer, CEO Sage Group powiedział:
?Miło mi ogłosić solidne wyniki, w tym wysoki wzrost we wszystkich regionach oraz postęp w zakresie naszych strategicznych przedsięwzięć. Jest to dowodem atrakcyjności naszej oferty w segmencie małych i średnich firm, doskonałej realizacji planów oraz potwierdza korzyści płynące z przejrzystej strategii koncentrującej się na najbardziej istotnych szansach wzrostu. Nasza strategia działa, a tempo wzrostu przyspiesza. Jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć planowany na 2015 rok wzrost organiczny na poziomie 6%, a zatem spodziewamy się dalszych postępów w przyszłym roku.?  

                                

O Grupie Sage:

Dostarczamy małym i średnim firmom łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wspomagające zarządzanie oraz usługi pokrewne ? począwszy od rozwiązań księgowo-płacowych, poprzez planowanie zasobów przedsiębiorstwa, zarządzanie relacjami z klientami, rozwiązania płatnicze i wiele innych. Poprzez globalną sieć lokalnych ekspertów udzielamy naszym klientom porad i stałego wsparcia w zakresie rozwiązywania problemów, jakie napotykają na swojej drodze, dając im tym samym pewność działania, której potrzebują do osiągnięcia swoich ambitnych celów biznesowych. Założona w roku 1981, od 1989 roku jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a w roku 1999 została włączona do wskaźnika giełdowego FTSE 100. Sage posiada ponad 6 milionów klientów, zatrudnia ponad 12,700 pracowników i prowadzi działalność w 24 państwach, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w krajach Europy kontynentalnej, Ameryki Północnej, Afryki Południowej, Australii, Azji oraz Brazylii. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.sage.com

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie, głównie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc ? należącej do grona największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. Posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju.
Oferta firmy obejmuje m.in. System Zarządzania Forte ? zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw ? oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: System Symfonia i Symfonia Start.
Od maja 2011 r. do oferty firmy dołączony został międzynarodowy system Sage ERP X3 ? globalne, zintegrowane rozwiązanie ERP dla dynamicznie rozwijających się średnich i większych przedsiębiorstw.

http://www.sage.com.pl

http://g.co/maps/nky9n 

http://blog.sage.com.pl 

Źródło Sage Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy