Wiadomości branżowe

France 24 podpisuje kontrakt na usługi nadawcze z firmą Ericsson

Po zakończeniu procedury przetargowej, kanał France 24 odnawia współpracę z firmą Ericsson na okres 5 lat.Kontrakt dotyczy obsługi 24/7 oraz integracji nowych urządzeń nadawczych, w tym systemów HD, dla pięciu studiów w celu poprawy jakości usług.Ericsson i France 24 podpisały pięcioletni kontrakt na usługi nadawcze
  • Po zakończeniu procedury przetargowej, kanał France 24 odnawia współpracę z firmą Ericsson na okres 5 lat.
  • Kontrakt dotyczy obsługi 24/7 oraz integracji nowych urządzeń nadawczych, w tym systemów HD, dla pięciu studiów w celu poprawy jakości usług.

Ericsson i France 24 podpisały pięcioletni kontrakt na usługi nadawcze obowiązujący od 1 stycznia 2014 r., po zakończeniu przetargu przeprowadzonego przez kanał wiadomości międzynarodowych. Kanał France 24 odnowił uprawnienia firmy Ericsson na zarządzanie playoutem i zaplanował wprowadzenie zmodernizowanych narzędzi, w tym nowych pomieszczeń kontrolnych i studiów HD. Modernizacja pozwoli kanałowi France 24 lepiej spełniać wymagania międzynarodowego rynku telewizyjnego poprzez wzbogacenie swojej oferty. France 24 nadaje wiadomości 24/7 dla 250 milionów domostw na całym świecie, po francusku, angielsku i arabsku.

Dzięki współpracy z firmą Ericsson w zakresie usług nadawczych, France 24 wyposaży swoje pomieszczenia kontrolne w bardziej zaawansowane narzędzia i zautomatyzowane systemy, co pozwoli poprawić jakość usług i uzyskać dwucyfrowy procent wzrostu wydajności.

France 24 planuje przejść na HD w drugiej połowie roku, co w nadchodzących miesiącach będzie wymagało całkowitej przebudowy pięciu studiów i systemów produkcji.

?Cieszymy się z zacieśnienia naszej współpracy z France 24 i możliwości zaspokajania potrzeb wiodącego kanału informacyjnego 24/7?, mówi Thorsten Sauer, Dyrektor Broadcast Services, Business Unit Global Services w firmie Ericsson. ?Najnowocześniejsze systemy automatyzacji produkcji wprowadzone przez firmę Ericsson pozwolą kanałowi France 24 zoptymalizować zarządzanie pomieszczeniami kontrolnymi i operacjami?.

Aby zapoznać swoich inżynierów z nowymi narzędziami, firma Ericsson wprowadziła specjalny plan szkoleniowy, który będzie realizowany przez cały rok 2014.

Ten kontrakt to kolejny element wzmacniający pozycję firmy Ericsson w Europie i Francji w branży usług nadawczych, na polu usług zarządzanych dla kanałów telewizyjnych.

 

UWAGI DLA REDAKTORÓW

Informacje o kanale France 24 należącym do grupy France Médias Monde
FRANCE 24 to całodobowy kanał informacyjny, który nadaje w systemie 24/7 dla 250 milionów domostw na całym świecie, po francusku, arabsku i angielsku. Ze swojego studia w Paryżu FRANCE 24 przedstawia francuski pogląd na sprawy światowe dzięki sieci kilkuset korespondentów na terenie niemal każdego kraju. Kanał jest dostępny za pośrednictwem telewizji kablowej, satelitarnej, DTT, ADSL, na telefonach komórkowych, tabletach i podłączonych odbiornikach telewizyjnych. Platformy medialne FRANCE 24, dostępne także w trzech językach, miesięcznie przyciągają 14 milionów odwiedzin i 7 milionów odsłon materiałów wideo.
www.FRANCE24.com

A to już wiesz?  Kongres ?Biznes to Rozmowy? już jutro

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy