Komunikacja Wiadomości branżowe

Nie ma dziś biznesu bez mobilnego internetu

Szerokopasmowe mobilne łącze internetowe w biznesie to dziś nie opcja, lecz konieczność. Ponad 90 proc.  badanych przez Ericssona odpowiada, że zawsze i wszędzie musi mieć dostęp do sieci w celach służbowych.Model pracy od 8 do 16 w wielu

Szerokopasmowe mobilne łącze internetowe w biznesie to dziś nie opcja, lecz konieczność. Ponad 90 proc.  badanych przez Ericssona odpowiada, że zawsze i wszędzie musi mieć dostęp do sieci w celach służbowych.

Model pracy od 8 do 16 w wielu firmach już dawno odszedł do lamusa. Z raportu firmy Ericsson wynika, że dziś pracodawcy oczekują, że pracownicy będą reagować bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest obecnie bycie stale osiągalnym, a to jest możliwe tylko dzięki szerokopasmowemu mobilnemu łączu internetowemu (mobile broadband, MBB). Aż 92 proc. badanych odpowiedziało, że w pracy mobilny dostęp do internetu potrzebny jest zawsze i wszędzie.

Badano pracowników umysłowych, w większości na kierowniczych stanowiskach, pracujących w różnej wielkości firmach w sektorze prywatnym  w Austrii, Australii, Szwecji, Singapurze, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Okazje na wyciągnięcie ręki

Wykorzystanie możliwości, które daje mobilny internet przynosi większą liczbę nowych kontraktów, zwiększa efektywność i marże, zmniejsza ryzyko błędów w raportowaniu oraz liczbę przerw w czasie pracy ? wynika z raportu. 

81 proc. badanych przez Ericssona odpowiedziało, że gdy szuka informacji, w pierwszej kolejności sięga do internetu. 73 proc. twierdzi, że muszą być cały czas osiągalni i mieć dostęp do współpracowników i klientów. 72 proc. przekonuje, że musi mieć dostęp do internetu, by właściwie pracować. 78 proc. badanych sądzi, że pracuje bardziej efektywnie, od kiedy ma MBB. 45 proc. ankietowanych odkreśla, że dzięki MBB jest w stanie wykorzystywać więcej biznesowych okazji lub dostać pracę, której nie mieliby, gdyby nie ciągłe połączenie z siecią. 

Internet w kieszeni

Laptopy i coraz popularniejsze smartfony nie są dla siebie wzajemnie konkurencją. Z raportu Ericssona wynika, że ponad połowa badanych korzysta w pracy z obu urządzeń, a dodatkowo także z komputerów stacjonarnych. Znacznie mniej popularne są netbooki i tablety. 

A w jaki sposób w pracy zawodowej wykorzystuje się mobilny internet na wymienionych wyżej urządzeniach? 84 proc. użytkowników codziennie odbiera lub wysyła  e-maile, 78 proc. przegląda strony internetowe. 47 proc. badanych deklaruje, że codziennie korzysta z intranetu, kolejne 45 proc. wskazuje na korzystanie z portali społecznościowych. 44 proc. ściąga lub wysyła dokumenty, a 38 proc. zdalnie łączy się z biznesowym systemem swojej firmy.

? Ericsson, podpisując w Polsce miesiąc temu umowę o budowie LTE z firmą Polkomtel, przyspieszy ewolucję internetu mobilnego w naszym kraju ? powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu komunikacji marketingowej w firmie Ericsson. ? Dostęp do sieci zmienia sposób w jaki odpoczywamy i pracujemy. Szybkość, swoboda korzystania z internetu i dostępność sieci mobilnej stały się tak istotne, że częstokroć wpływają na wybór miejsca zamieszkania i zmianę pracy

A to już wiesz?  Jak mogą zarabiać artyści muzyczni w dobie Internetu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy