Wiadomości branżowe

Konferencja ICT DAYS 2013 i spotkania klastrów z sześciu krajów Europy

O innowacyjnych rozwiązaniach z dziedziny informatyki, elektroniki i telekomunikacji, jakości usług klastrowych, a także możliwościach otwierających się przed uczestnikami rynku w nowej perspektywie finansowania 2014-2020 dyskutować będą uczestnicy Konferencji ICT DAYS 2013, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-15 listopada 2013. Wydarzeniu towarzyszą spotkania przedstawicieli

O innowacyjnych rozwiązaniach z dziedziny informatyki, elektroniki i telekomunikacji, jakości usług klastrowych, a także możliwościach otwierających się przed uczestnikami rynku w nowej perspektywie finansowania 2014-2020 dyskutować będą uczestnicy Konferencji ICT DAYS 2013, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-15 listopada 2013. Wydarzeniu towarzyszą spotkania przedstawicieli klastrów z Polski, Węgier, Czech, Słowacji, Chorwacji i Turcji.

ICT DAYS 2013 to już czwarta edycja spotkań biznesu, nauki i administracji organizowanych przez Interizon – Pomorski Klaster ICT. W gronie prelegentów i zaproszonych gości znaleźli się m.in. Bogdan Dombrowski, Wiceminister Cyfryzacji i Administracji i Dariusz Bogdan, Wiceminister Gospodarki oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a także pomorskich klastrów kluczowych, nauki i biznesu, którzy podejmą dyskusję na temat szans dla rozwoju branży ICT w Polsce w najbliższych latach.

W tym roku konferencji towarzyszą międzynarodowe rozmowy przedstawicieli klastrów, których głównym tematem będzie podnoszenie jakości usług świadczonych przez organizacje klastrowe. Osobny panel poświęcony będzie możliwościom realizacji wspólnych działań przez klastry i parki naukowe oraz inkubatory przedsiębiorczości i inne Instytucje Otoczenia Biznesu. Wydarzenie będzie także okazją do rozmów biznesowych i nawiązania współpracy przez uczestników wydarzenia, m.in. w ramach projektu ACCUS, realizowanego przy współpracy z Klastrem Interizon, którego celem jest zbudowanie innowacyjnego systemu do inteligentnego zarządzania przestrzenią miejską i przeprowadzenie pilotażowego wdrożenia w Trójmieście.

Więcej  informacji oraz agenda wydarzenia na stronie www.interizon.pl

—————————————————————————————————————————————————————————–

Interizon (dawniej Pomorski Klaster ICT) to jeden z najdynamiczniej rozwijających się klastrów w Polsce. Organizacja zrzesza blisko 150 podmiotów, zlokalizowanych na terenie całego kraju, a wśród nich przedsiębiorstwa prowadzące działalność przede wszystkim w ramach szeroko rozumianego przemysłu elektronicznego, telekomunikacyjnego, informatycznego oraz w obszarze automatyki i robotyki, m.in. Asseco Poland, Flextronics International Polska, Radmor, Sii, Sprint, Vector, czy Wirtualna Polska, jak również jednostki naukowo-badawcze, w tym Politechnikę Gdańską pełniącą funkcję Administratora Klastra, Uniwersytet Gdański i Akademię Morską, a także instytucje otoczenia biznesu i administracji publicznej. Uczestnicy Interizon są obecni na rynku krajowym i międzynarodowym zarówno jako podwykonawcy jak i dostawcy finalnych rozwiązań o uznanej renomie. Rozwój i sukcesy Klastra Interizon zostały docenione na forum międzynarodowym – otrzymał on prestiżowe odznaczenie Bronze Label przyznawane w ramach inicjatywy European Cluster Excellence.

A to już wiesz?  Samsung nawiązuje współpracę z Nike i wprowadza aplikację dla biegaczy

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy