Wiadomości branżowe

Inmarsat IsatPhone – nowa oferta firmy TS2 Technologie Satelitarne

Do niedawna panowało przekonanie, że telefonia satelitarna to technologia przeznaczona wyłącznie dla żołnierzy, marynarzy lub wysokiego szczebla urzędników państwowych. Dziś z technologii satelitarnej korzysta coraz więcej firm,

Do niedawna panowało przekonanie, że telefonia satelitarna to technologia przeznaczona wyłącznie dla żołnierzy, marynarzy lub wysokiego szczebla urzędników państwowych. Dziś z technologii satelitarnej korzysta coraz więcej firm, biznesmenów, uczestników wypraw oraz turystów dla których dostęp do aktualnych danych, poczucie bezpieczeństwa oraz łączność ze światem a przy tym międzynarodowa mobilność są nieodzownym elementem życia.

Pierwsze telefony umożliwiające komunikację satelitarną stosowane pod koniec lat siedemdziesiątych były urządzeniami stacjonarnymi o znacznych rozmiarach co ograniczało ich zastosowanie i utrudniało korzystanie. W 1982 r. Organizacja Inmarsat (International Maritime Satellite) skonstruowała i wprowadziła na rynek pierwszy przenośny telefon satelitarny przeznaczony do komunikacji morskiej. Po siedmiu latach udostępniono mobilną technologię satelitarną z możliwością komunikacji na lądzie.

Dziś telefon satelitarny wyglądem i funkcjonalnością niemal nie różni się od tradycyjnego telefonu komórkowego. Podobnie jak on wymaga karty SIM i daje wybór korzystania z usługi w systemie pre-paid (kart doładowujących) lub post-paid (abonamentowy). To co odróżnia telefon satelitarny od systemu roaming telefonu komórkowego to fakt niższych połączeń międzynarodowych, darmowe rozmowy przychodzące oraz bezpłatne SMS niezależnie od sieci i nieograniczony zasięg.

Sieć jedenastu sztucznych satelitów Inmarsat umożliwia telekomunikację z niemal każdym punktem na kuli ziemskiej. Telefonia satelitarna, stosując bezpośrednią łączność radiową telefonu z satelitą, zapewnia połączenia także na obszarach niepokrytych zasięgiem przez sieci telefonii komórkowej. Dzięki temu IsatPhone jest niezastąpiony podczas zagranicznych podróży służbowych i egzotycznych wypraw zarówno na lądzie- w wysokich górach czy na pustyni, jak i na morzu.

Najnowszym produktem Inmarsat jest najtańszy na świecie mobilny telefon satelitarny - IsatPhone, umożliwiający niezawodną komunikację głosową, dwukierunkową transmisję danych a także dostęp do Internetu i wymianę wiadomości tekstowych (SMS) na obszarze Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. Jednoczesna możliwość obsługi sieci satelitarnej oraz sieci GSM jednym aparatem telefonicznym czyni IsatPhone urządzeniem wielofunkcyjnym podwójnego zastosowania - jako telefon komórkowy i telefon satelitarny.

IsatPhone posiada m.in. takie funkcje dodatkowe jak książka adresowa, możliwość przekierowywania i zapamiętywania połączeń, blokowanie połączeń wychodzących, obsługę e-mail, wysyłanie faksów i inne. Niewielki rozmiar, lekkość a przy tym niezwykła łatwość obsługi IsatPhone a także możliwość 2h 40 min. połączeń sprawia, że obok telefonów satelitarnych Thuraya i IridiumIsatPhone zyskuje coraz większe uznanie użytkowników na całym świecie.

Niewątpliwą zaletą IsatPhone wyróżniającą go wśród pozostałych jest bardzo przystępna cena. Przy jednoczesnym, bardzo korzystnym systemie rozliczeń prepaid i 15-sekundowym naliczaniu, połączenia w sieci satelitarnej, na telefony GSM oraz na stacjonarne okazują się niezwykle atrakcyjne cenowo. Nigdy wcześniej dostęp do technologii satelitarnej dla użytkowników indywidualnych nie był tak łatwy.

IsatPhone dostępny jest w ofercie firmy TS2 Technologie Satelitarne z Warszawy, która poza sprzedażą oferuje także możliwość wypożyczenia sprzętu satelitarnego oraz zapewnia kompleksową obsługę związaną z komunikacją satelitarną na obszarze całego globu.

Broszura Inmarsat IsatPhone
Zasięg telefonów satelitarnych IsatPhone
Telefony satelitarne firmy TS2

A to już wiesz?  Rozwiązanie firmy Ericsson do kompresji wideo ułatwia agencji Associated Press przejście na wysoką rozdzielczość

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy