Wiadomości branżowe

Samsung Cloud Print ? rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw

Samsung Electronics zaprezentował na targach CeBIT 2014 w Hanowerze nową platformę Cloud Print, kompletne i łatwe w użyciu rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia kompatybilne z systemem Samsung KNOX. Platforma Cloud Print jest skierowana do użytkowników biznesowych oraz pracowników mobilnych, w szczególności z segmentu MŚP (małych i średnich

Samsung Electronics zaprezentował na targach CeBIT 2014 w Hanowerze nową platformę Cloud Print, kompletne i łatwe w użyciu rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia kompatybilne z systemem Samsung KNOX. Platforma Cloud Print jest skierowana do użytkowników biznesowych oraz pracowników mobilnych, w szczególności z segmentu MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw).

Na platformę Samsung Cloud Print składają się aplikacja mobilna oraz seria nowych drukarek korzystających z technologii zbliżeniowej NFC. Nowe urządzenia są nie tylko prostsze w obsłudze, ale również zapewniają większe bezpieczeństwo danych.

Najważniejsze innowacje wprowadzone w platformie Cloud Print to:

  • Kompatybilność z systemem bezpieczeństwa danych mobilnych Samsung KNOX (szyfrowane są również dane użytkowników nie korzystających z urządzeń z systemem KNOX)
  • Możliwość kontrolowania, która z firmowych drukarek wykona wydruk
  • Funkcja zaprogramowanie wydruków w czasie
  • Udostępnianie dokumentów za pomocą numerów telefonów zapisanych w pamięci smartfonów
  • Możliwość połączenia smartfona z aż 20 drukarkami jednocześnie

Aplikacja w wersji dla systemu Android będzie dostępna do darmowego pobrania za pośrednictwem Google Play i Samsung Apps od czerwca 2014 roku. Wersja dla systemu iOS pojawi się w drugiej połowie 2014 roku. Aplikacja będzie kompatybilna z nowymi, wykorzystującymi technologię NFC laserowymi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, których premiera odbędzie się w kwietniu 2014 roku ? kolorowymi drukarkami z serii Xpress C1860 i czarno-białymi z serii Xpress M2885.

Platforma Samsung Cloud Print będzie dostępna od początku w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i w Europie. W późniejszym terminie zostanie udostępniona również na innych obszarach.

Samsung dzięki swoim innowacjom ? szczególnie w dziedzinie niewielkich, prostych w eksploatacji drukarek ? jest sprawdzonym liderem mobilnych rozwiązań druku. Firma wprowadziła na rynek swoją pierwszą mobilną aplikację drukowania Samsung Mobile Print już w 2010 roku. Umożliwiała ona drukowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów, obrazów, a nawet feedów z mediów społecznościowych za pomocą smartfona. Bazując na swoich doświadczeniach i wiodącej pozycji w branży mobilnej, w 2013 roku Samsung zaprezentował pierwsze drukarki laserowe wyposażone w technologię zbliżeniową NFC.

A to już wiesz?  Szczurek chce wiedzieć więcej niż Google i Facebook

W tym roku dział rozwiązań druku firmy Samsung zamierza się skupić na rozwiązaniach dla MŚP, dostrzegając potencjał tego ważnego segmentu rynku, który odpowiada obecnie za aż 61% zamówień składanych przez klientów biznesowych. Mimo stale rosnącego zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania druku, ograniczone budżety firm z segmentu MŚP często uniemożliwiały im uruchamianie całościowych firmowych rozwiązań do zarządzania drukiem.

Nowa platforma Cloud Print została zaprojektowana właśnie z myślą o wykorzystaniu tej luki rynkowej. Błyskawiczny rozwój usług opartych na chmurze, podobnie jak poszerzanie możliwości smartfonów oraz rosnąca popularność praktyki BYOD (Bring Your Own Device ? służbowego wykorzystywania prywatnych urządzeń pracowników), są w tym roku jednymi z wiodących trendów rynkowych. Rozwiązania Samsung Cloud Print są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy