Komunikacja Wiadomości branżowe

Ericsson podpisuje kontrakt na budowę sieci mobilnej i CDN z rosyjskim operatorem Rostelecom

Rostelecom rozszerza zakres współpracy z firmą Ericsson, zawierając z nią kontrakt na budowę najnowocześniejszej sieci mobilnej i sieci CDN (Content Delivery Network – sieć serwerów usprawniająca dostarczanie treści do
  • Rostelecom rozszerza zakres współpracy z firmą Ericsson, zawierając z nią kontrakt na budowę najnowocześniejszej sieci mobilnej i sieci CDN (Content Delivery Network – sieć serwerów usprawniająca dostarczanie treści do użytkowników), obejmujący instalację stacji bazowych RBS 6000 w czterech tysiącach miejsc
  • Rozszerzona sieć zapewni dostęp do konwergentnych usług mobilnych i stacjonarnych abonentom w całej Rosji (obejmie ponad 60% populacji kraju)
  • 43 miliony gospodarstw domowych korzystających z sieci Rostelcom zyska wyższą jakość transmisji danych wideo i treści multimedialnych oraz lepszy zasięg sieci 2G/3G w całym kraju

Licząca 143 miliony mieszkańców Rosja jest największym w Europie rynkiem komunikacji mobilnej pod względem liczby łączy (w pierwszym kwartale 2012 roku było ich 227 milionów). W ostatnich latach również kwartalny wskaźnik liczby abonentów, którzy zaczęli korzystać z łączy mobilnych, okazał się w Rosji większy niż w jakimkolwiek innym kraju Europy. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybki Internet i transfer danych, Rostelecom, czwarty co do wielkości rosyjski operator działający we wszystkich regionach kraju, podpisał z firmą Ericsson kontrakt na uruchomienie nowej sieci mobilnej i sieci CDN. W rezultacie 43 miliony gospodarstw domowych będzie mogło, dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom firmy Ericsson, korzystać z konwergentnych usług mobilnych i stacjonarnych oraz wyższej jakości usług transmisji danych wideo i treści multimedialnych.

Nowa sieć obejmie największy obszar i największą liczbę klientów w Rosji (ponad 60% populacji). Zostanie w niej wykorzystany sprzęt i kompleksowe rozwiązania mobilne firmy Ericsson, takie jak Operations Support Systems (OSS), rdzeniowa sieć pakietowa i sieć radiowa. Ericsson zainstaluje stacje bazowe RBS 6000, które obsługują standardy GSM/edg i WCDMA/HSPA oraz są przygotowane do obsługi technologii LTE, w czterech tysiącach miejsc. Łączna przepustowość sieci wyniesie 1Tb/s.

W dużych ośrodkach miejskich, takich jak Moskwa lub Sankt Petersburg, wskaźnik penetracji dla usług mobilnych wynosił w ostatnich latach aż 210%. Nowa sieć Rostelecom obejmie również dwa inne wielkie miasta – Nowosybirsk i Jekaterynburg.

A to już wiesz?  Rosnącą popularność technologii PoE zwiększa sprzedaż przełączników

 „Dzięki temu nowemu rozwiązaniu będziemy mogli zaoferować użytkownikom pełny zestaw konwergentnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych w sieciach mobilnych i stacjonarnych na terenie całego kraju” – mówi Ivan Zima, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych firmy Rostelecom. „Zapewnimy abonentom ciągłą łączność i dostęp do usług w każdej chwili. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej ludzi będzie mogło osiągać korzyści wynikające z lepszej komunikacji”.

„Abonenci Rostelecomu zyskają wyższy standard usług zarówno pod względem jakości treści, jak i szybkości transmisji” – komentuje Robert Puskaric, szef firmy Ericsson na region Europy Północnej i Azji Środkowej. „Operator również osiągnie korzyści, takie jak niższe koszty przesyłania danych i większa przepustowość sieci oraz możliwość generowania dodatkowych przychodów z nowych usług transmisji danych wideo. Wszystko to ułatwi firmie Rostelecom zwiększenie przewagi nad konkurencją”.

W ramach kontraktu Ericsson dostarczy wyposażenie dla nowych sieci Rostelecom 2G i 3G, w tym radiowe stacje bazowe RBS 6000 obsługujące wiele standardów, a także sieci z przełączaniem pakietów i obwodów oraz rozwiązania Evolved Packet Core i OSS.

Radiowa stacja bazowa obsługująca wiele standardów jest głównym komponentem koncepcji rozwoju sieci firmy Ericsson. Umożliwia ona wdrażanie usług nowej generacji, takich jak szybkie mobilne usługi szerokopasmowe, transmisja danych wideo oraz usługi w zakresie aplikacji internetowych, w sposób ekonomiczny i zapewniający zadowolenie użytkowników.

Informacje o firmie Rostelecom

Rostelecom (www.rt.ru/en) jest krajowym operatorem telekomunikacyjnym w Rosji. W jego skład wchodzą obecnie operatorzy regionalni: CentreTelecom, SibirTelecom, Dalsvyaz, Uralsvyazinform, VolgaTelecom, North-West Telecom, Southern Telecommunications Company i Dagsvyazinform. Rostelecom ma największą krajową sieć szkieletową (około 500 tys. km) oraz łącza ostatniej mili do około 43 milionów rosyjskich gospodarstw domowych.

Posiada licencje na świadczenie różnych usług telekomunikacyjnych, takich jak telefonia, transmisja danych, telewizja i usługi zwiększające wartość dodaną, abonentom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom administracji publicznej, a także innym operatorom we wszystkich regionach Federacji Rosyjskiej. Rostelecom należy do dziesięciu rosyjskich marek cieszących się największym zaufaniem (źródło: wyniki badań rynku przeprowadzonych przez firmę Romir).

A to już wiesz?  Czołowe europejskie instytucje badawcze tworzą platformę, która umożliwi ocenę zużycia energii przez sieci komórkowe i docelowe zmniejszenie go o 70%

O firmie Ericsson 

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.


Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland 

www.youtube.com/ericssonpolska 

www.facebook.com/ericssonpolska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy