Wiadomości branżowe

Deutsche Telekom, Telefónica Deutschland, Vodafone i MasterCard łączą siły, w celu uproszczenia płatności mobilnych

Współpraca prowadzi do stworzenia jednego punktu obsługi dla banków i operatorów sieci komórkowych w celu przyspieszenia rozwoju płatności NFC w Niemczech Firma MasterCard ogłosiła

Współpraca prowadzi do stworzenia jednego punktu obsługi dla banków i operatorów sieci komórkowych w celu przyspieszenia rozwoju płatności NFC w Niemczech

 

Firma MasterCard ogłosiła podjęcie współpracy pomiędzy Deutsche Telekom, Telefónica Deutschland, Vodafone i TREVICA (należącą do grupy MasterCard), w celu stworzenia nowej platformy mobilnej i przyspieszenia rozwoju płatności mobilnych w Niemczech. Wspomniani operatorzy sieci komórkowych obsługują 80% klientów mobilnych w Niemczech, co daje bankom i instytucjom finansowym możliwość dotarcia z ofertą zdalnych płatności do masowego odbiorcy.

Zamiast łączenia się z poszczególnymi operatorami sieci komórkowych, banki-emitenci mogą teraz uzyskiwać dostęp do wielu operatorów dzięki integracji z platformą TREVICA.

  

Przechodzenie na cyfrowe formy płatności jest nasilającym się procesem i coraz więcej klientów chce bezpiecznie robić zakupy będąc w ruchu. Stefano Parisse, dyrektor Grupy ds. usług konsumenckich w Vodafone wyjaśnia: ?Chcemy umożliwić bankom dotarcie do większej liczby klientów z bezpiecznym systemem NFC. Jesteśmy przekonani, że poprzez zmniejszenie kosztów ponoszonych przez banki na integrację oraz skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie usług na rynek, model stworzony dla Niemiec będzie sprawdzał się w całej Europie.? Peter Vesco, starszy wiceprezes ds. płatności w Deutsche Telekom dodał: ?Konsekwentnie dążymy do upowszechnienia płatności mobilnych na rynku, a ta współpraca stanowi kolejny krok w tym kierunku.?

Michael Kurz, wiceprezes ds. współpracy cyfrowej w Telefónica Deutschland powiedział: ?Płatności mobilne już weszły na niemiecki rynek. Ta współpraca pozwoli na przyspieszenie popularyzacji mobilnych płatności wśród konsumentów oraz na dalsze poszerzanie sieci akceptacji, zwiększając efektywność i przejrzystość wśród różnych uczestników rynku.?

?Łącząc to, co najlepsze w bankowości i telefonii komórkowej, wpływamy na upowszechnienie się płatności mobilnych we wszystkich sieciach, podobnie jak kiedyś stało się z wysyłaniem SMS-ów? ? mówi Paweł Rychliński, dyrektor generalny MasterCard na Niemcy i Szwajcarię. ?Dziś ogłaszamy nową strategię w Niemczech, a w ciągu 2014 roku rozciągniemy ją również na kolejne kraje europejskie.?

A to już wiesz?  Rewolucyjny Samsung GALAXY Note Edge dostępny w Polsce

 

O Deutsche Telekom

Deutsche Telekom jest jedną z wiodących światowych korporacji telekomunikacyjnych, która obsługuje 140 mln klientów usług mobilnych, 31 mln linii stacjonarnych i ponad 17 mln linii szerokopasmowych (stan na dzień 30 września 2013 r.). Zapewnia produkty i świadczy usługi dla sieci stacjonarnych, telefonii komórkowej, Internetu oraz IPTV, a także oferuje rozwiązania ICT dla klientów biznesowych i korporacyjnych. Deutsche Telekom jest obecna w około 50 krajach i zatrudnia ponad 230 tys. pracowników na całym świecie. Grupa wypracowała w roku finansowym 2012 przychody w wysokości 58,2 mld euro; ponad połowa z nich pochodziła spoza Niemiec (stan na dzień 31 grudnia 2013 r.).

 

O Telefónica Deutschland

Telefónica Deutschland Holding AG, notowana na frankfurckiej giełdzie papierów wartościowych w segmencie Prime Standard oraz należąca do niej w całości i prowadząca działalność operacyjną spółka zależna Telefónica Germany GmbH & Co. OHG, należą do Telefónica Europe oraz stanowią część hiszpańskiej grupy telekomunikacyjnej Telefónica S.A. Spółka oferuje swoim prywatnym i biznesowym klientom w Niemczech produkty telefonii komórkowej na abonament i na kartę, jak również innowacyjne usługi w zakresie mobilnego przesyłania danych oparte na technologiach GPRS, UMTS i LTE, posługując się marką produktową O2. Ponadto, jako dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych, oferuje usługi w zakresie stacjonarnej telefonii DSL i Internetu szerokopasmowego. Telefónica Europe ma ponad 103 miliony klientów sieci komórkowych i stacjonarnych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Słowacji i Niemczech.

O TREVICA

TREVICA jest europejską firmą zajmującą się obsługą płatności, utworzoną w 2008 r. i należącą do Grupy MasterCard. Wszystkie działania firmy mają na celu zwiększanie obrotów jej klientów i usprawnianie ich działalności. TREVICA aktywnie uczestniczy w inicjatywie budowy ?ekosystemu? komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) w Europie. Jako zaufany pośrednik (Trusted Service Manager), TREVICA upraszcza i ułatwia emitentom oraz operatorom sieci komórkowych integrowanie i wprowadzanie produktów w zakresie płatności mobilnych.

A to już wiesz?  Rewolucyjna jakość obrazu dzięki nowemu, innowacyjnemu telewizorowi Samsung SUHD

O Vodafone

Grupa Vodafone jest jednym z największych pod względem przychodów mobilnych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Na dzień 31 grudnia 2013 r. koncern obsługiwał ok. 419 milionów klientów. Spółki powiązane z Vodafone działają w przeszło 30 krajach a ponadto koncern posiada udziały w ok. 50 sieciach partnerskich na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.vodafone.com.

O MasterCard Worldwide

MasterCard (NYSE:MA), www.mastercard.com, jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika. Śledź nas na Twitterze @MasterCardNews, przyłącz się do dyskusji na Cashless Pioneers Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowszy biuletyn od Engagement Bureau.

 

 

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy